Ballagás

  • Post author:
  • Post category:Hírek

Kollégiumunk ballagási ünnepségére május 7-én került sor. A szentmise immár második alkalommal közösen az Emmausz Kollégium kollégistáival valósult meg, melynek szertartását Msgr. Štefković Mirko nagybecskereki megyéspüspök vezette. Ebben a tanévben 8 kollégista lány búcsúzott el. Az áldás után az ünnepi műsor a zárdakápolnában folytatódott. Karl Jenő igazgató megható gondolatai után, Gut Andrea tolmácsolásában a fiatalabb diákok is elbúcsúztak a végzősöktől. Ezt követően a lányok elkapták a ballagó tarisznyát, majd a végzősök nevében Szemerédi Orsolya búcsúzott el fiatalabb társaitól, és köszönetet mondott a kollégiumban eltöltött évekért. A hagyományokhoz híven idén is sor került a különdíjak átadására. Az elismeréseket azok a diákok vehették át, akik példamutató magatartásukkal és kiemelkedő teljesítményükkel érdemelték ki a közösség megbecsülését. Dicséretben részesült Szemerédi Orsolya és Papp Lea. 

Képek>>